עובדים מול המחשב: איך לבחור כיסא מחשב מומלץ לעבודה ממושכת מול המסך?

המהפכה הדיגיטלית כבר כאן ואם בעבר רוב הציבור עבד בעבודות פיזיות, כיום רבים עובדים שעות ממושכות מול המחשב – בין אם מדובר בשכירים ובין אם מדובר בעצמאיים. בעקבות נגיף הקורונה והסגר, לא מעט עובדים מצאו את עצמם עובדים מהבית ועל כן עבודה מול מחשב הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת היום יום. מרכיב משמעותי שמשפיע על רמות הריכוז כמו גם על היכולת לעבוד באופן ממושך הוא כמובן הכיסא, אשר מהווה מרכיב קריטי לטובת יצירת תמהיל עבודה נוח אבל גם בעלת נופך בריאותי. כיצד תוכלו לבחור את הכיסא הטוב ביותר בעבורכם? להלן טיפים שיסייעו לכם לקבל החלטה:

שימת דגש על רכישת כיסא אורטופודי

הכיסא שלכם צריך לספק תמיכה מלאה לצוואר, גב, ירכיים ועקוז. מדובר בכלל ברזל שצריך להנחות אתכם בתהליך הבחירה, מתוך מטרה להימנע ממצב שבו הישיבה הממושכת גורמת לכאבים עזים. על כן, בתהליך הבחירה חשוב לשים דגש על רכישה של כיסא אורטופודי המאפשר ישיבה ממושכת. בשנים האחרונות חברות מובילות הצליחו לפתח את הדור החדש של כיסאות מחשב וזאת בשל פיתוח של כיסאות מחשב איכותיים ומיועדים לישיבה ממושכת, באמצעות מנגנון אורוטפודי בהתאמה אישית.

עיצוב

העיצוב של הכיסא הוא חשוב לא פחות מהנוחות, וזאת מאחר והכיסא צריך להשתלב בצורה מושלמת עם מרחב העבודה הביתי אבל גם המשרדי. על כן, בתהליך הבחירה חשוב לבחור בכיסא שאתם מתחברים לעיצוב שלו ולא רק לדרגת הנוחות. עיצוב שקורץ לכם לא רק יכניס אתכם לאווירה של עבודה אלא גם יאפשר לכם לשהות בחלל מזמין הכולל כמובן את כיסא המחשב.

עובדים מול המחשב: איך לבחור כיסא מחשב מומלץ לעבודה ממושכת מול המסך?

נוחות

המרכיב של נוחות הוא מרכיב חשוב ומהותי בתהליך הבחירה. מאחר ונוחות היא עניין סובייקטיבי, עדיף לבחון מספר דגמים מתוך מטרה לבחון מהו הדגם שמעניק לכם את הנוחות המקסימלית. במידה ובחרתם להזמין את השולחן דרך האינטרנט, בדקו היטב את מדיניות המשלוחים מתוך מטרה להבטיח כי במידה והכיסא לא יהיה לכם נוח, תוכלו להחליף.

התאמה אישית

רצוי לבצע רכישה של כיסא מתכוונן אותו ניתן להתאים למבנה הגוף וכן גובה השולחן. שימו לב עד לאיפה הכיסא יכול לעלות או לרדת וכן בדקו כי ישנה התאמה מדויקת בין הגובה של הכיסא לבין השולחן וכן את המשענת, מתוך מטרה ליצור סימטריה שתאפשר לכם לעבוד לאורך זמן ומבלי לפגוע בבריאותכם.

קבלת המלצות

אין חכם כבעל ניסיון ועל כן מומלץ לקבל המלצות מעמיתים לעבודה או חברים שעובדים מהבית ויכולים לסייע לכם בתהליך הבחירה. בנוסף, רצוי לעקוב אחר התגובות של לקוחות שרכשו את הדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש, מתוך מטרה לקבל החלטה המבוססת על ניסיונם של אחרים. בכך, תוכלו לקבל החלטה נבונה לגבי שולחן משרדי.

נגישות