אחת ולתמיד ios :או אנדרואיד?

אחד האלמנטים החשובים ביותר בתהליך בחירה של מכשיר סלולרי הוא כמובן מערכת ההפעלה. מערכות ההפעלה הנפוצות ביותר בתחום הסלולר הן כמובן מערכת אנדאורינד או מערכת ios של חברת אפל. מתלבטים לגבי המערכת הטובה ביותר? להלן יתרונות וחסרונות של כל מערכת הפעלה, מתוך מטרה כי תוכלו לקבל בחירה נכונה ומשתלמת מבחינת מערכת ההפעלה:

מערכת ios: מערכת הפעלה זולה, מהירה ובטוחה

מערכת ios הוצגה לראשונה ע"י חברת אפל בשנת 2007, ומאז משמשת את כלל המוצרים של החברה – החל מאייפונים ועד טאבלטים ומחשבים. מאחר ובדובר במערכת הבנויה מהיסוד ע"י חברת אפל, ניתן להשתמש במערכת במספר מכשירים במקביל באופן קל ופשוט. כך למשל, אפשר לבצע פעולה של סריקת מסמך או ברקוד באמצעות המצלמה של הפלאפון ולהעביר את הצילום למחשב של אפל. נוסף לכך, המערכת עוברת כל הזמן שדרוגים ועדכונים ובהתאם לכך מאפשרת שימוש מהיר יותר אבל גם מאובטח, בשל היכולת של המערכת לעדכן את עצמה מתוך מטרה להימנע מפרצות אבטחה. זאת ועוד, בעת רכישה של המערכת לא תצטרכו להסיר אפליקציות שאינכם צריכים מאחר והמערכת מאפשרת רק לכם להוריד בחינם או בתשלום את האפליקציות הדרושות לכם. החיסרון של המערכת נובע מאיטיות רבה המתרחשת לא פעם בעת ההפעלה כמו גם תקלות שמשפיעות לא רק על המכשיר הנייד שלכם אלא על כלל המכשירים התומכים במערכת. מדובר במערכת יציבה מאוד אבל גם כזו שסובלת מלא מעט בעיות, כמו למשל חוסר היכולת להרחיב את הזיכרון, בניגוד למערכת אנדאוריד עליה נרחיב כעת.

אחת ולתמיד ios :או אנדרואיד?

מערכת אנדאוריד: מערכת ההפעלה הנפוצה בעולם

מערכת אנדרואינד היא מערכת ההפעלה הנפוצה בעולם, והיא פותחה ע"י גוגל. כיום, רוב המכשירים מבוססים על המערכת הזו. בשל היותה מערכת המופעלת אצל מגוון רחב של יצרנים ולא באופן בלעדי כמו מערכת ios הרכישה של מכשיר סלולר המבוסס על מערכת אנדאוריד היא לרוב זולה יותר מאשר מכשירי אפל. זאת ועוד, מאחר ומגוון רחב של יצרנים משתמשים במערכת ההפעלה הזו פותחו אפליקציות ייעודיות המיועדת למשתמשי אנדרואיד בלבד. החיסרון של המערכת נובע מתוך היותה מערכת מסורבלת שאינה מאפשרת למשתמשים להוריד עדכונים באופן קבוע, ולעיתים גם סובלת מפרצות אבטחה. בנוסף, לא מעט משתמשים במערכת דיווחו על קושי בשימוש וזאת לעומת מערכת ios שנחשבת למערכת ידידותית יותר למשתמשים.

לסיכום, לכל מערכת הפעלה יש את היתרונות והחסרונות שלה. המרכיב של המחיר, איכות ומהירות מהווים את הבסיס לבחירה ועל כן לפני שאתם מחליטים, רצוי לחקור לעומק את היתרונות והחסרונות של כל מערכת כמו גם להתנסות במערכת ע"י שימוש במכשירים אחרים של בני משפחה או חברים. התנסות וכן קבלת מידע דרך מדריכים באינטרנט יבטיחו כי קבלת ההחלטות שלכם תהיה מדויקת ונכונה – בהתאם לצרכים שלכם.

נגישות