מערכת בניית האתרים שמשגעת את העולם: הכירו את וורדפרס – ולא כמו שחשבתם

מערכת בניית האתרים וורדפרס הפכה לאחד הכלים המשמעותיים ביותר בתחום של בנייה וקידום אתרים, וזאת בשל היותה מערכת קלה המופצת באופן חופשי לציבור, וללא צורך בקבלת רישיון. המערכת הוקמה לראשונה בשנת 2003 ומאז נחשבת למערכת הקמת האתרים הפופולרית ביותר בעולם, וזאת לאור העובדה כי מתוך כ 100,00 האתרים המובילים בעולם, כ 25% מופעלים באמצעות וורדפרס, ומספרם רק הולך וגדל. היתרון הגדול של המערכת הזו בניגוד למערכות הקמת אתרים דומות נובעת מתוך היכולת ללמוד את המערכת במהירות ולהקים אתר באופן קל ופשוט, גם אם אין לכם ניסיון קודם בתחום.

פלטפורמה חינימית להקמת אתר

בשנים האחרונות לא ניתן להתעלם מהפריחה בתחום של מסחר אלקטרוני, ובהתאם לכך גם הקמה של אתרים המתמחים בתחום המסחר המקוון, אבל לא רק. כל בעל עסק יכול להקים באמצעות הפלטפורמה של וורדפרס אתר, ללא צורך ברישיון או בתכנות מסובך. באמצעות מערכת זו ניתן לבצע את תהליך ההקמה בשפה העברית וללא צורך בקוד כפי שהיה נהוג במערכות כמו HTML. כאשר בנו אתרים על הפלטפורמה הזו, העריכה של האתר כמו גם ביצוע השינויים היו מורכבים מאחר והיה צריך לשנות את הקוד. במערכת של וורדפס השינויים מתבצעים באופן קל ופשוט דרך המערכת הממוחשבת, ואפילו עם חיסכון כספי משמעותי.

מערכת בניית האתרים שמשגעת את העולם: הכירו את וורדפרס - ולא כמו שחשבתם

מהם היתרונות של המערכת?

מעבר ליתרונות אותם ציינו בתחילת המדריך, יתרון נוסף של המערכת נובע משורה של עדכונים המתבצעים באופן קבוע ואשר מאפשרים למקדמי אתרים להוסיף פיצ'רים שונים לאתר, כולל תבניות עיצוב מוכנות מראש לצד אפשרות לעיצוב אישי במסגרת הכלים המופיעים בתוך המערכת. זאת ועוד, ניתן להתקין תוספים לאתר מתוך מטרה לקדם אותו כאשר רוב התוספים האיכותיים הם בתשלום ואילו תוספים אחרים אפשר להתקין בחינם לגמרי. את העריכה של העמודים כמו למשל הוספה של תמונות או שינוי הגופן ניתן לבצע גם ללא ידע טכני מוקדם ועל כן מדובר במערכת מתקדמת המאפשרת לכל אחד ואחת להקים אתרים ולנהל אותם.

לסיכום, מערכת וורדפרס הצליחה מאז הקמתה לשנות את עולם קידום האתרים, וזאת בשל מערכת מתקדמת המאפשרת להקים אתר בכל תחום במספר דקות וללא צורך בידע טכני מורכב. אולם, בכדי להתמקצע רצוי לעבוד קורסים המועברים ע"י אנשי מקצוע וכן מדריכים אינטרנטיים שדרכם תוכלו ללמוד אודות רזי המערכת, מתוך מטרה להתמקצע ולבצע בהתאם בניית אתר באופן שיאפשר לכם לנהל את האתר שלכם בעצמכם וללא סיוע מצד אנשי מקצוע. מערכת זו היא מערכת מתקדמת ופשוטה אולם דורשת יכולות טכניות, ועל כן אם אתם מתכננים לבנות אתר בעבור העסק שלכם, רצוי לעבוד בשלב הראשון עם איש מקצוע המתמחה בתחום ולאחר מכן לעדכן ולנהל את האתר באופן עצמאי.

נגישות