גיוס כספים באינטרנט: כל האפשרויות שאתם חייבים להכיר

ישנן לא מעט סיבות בגינן נרצה לגייס כספים. יכול להיות שאנו מנסים לשפץ בתים של ניצולי שואה עריריים, אולי אנו רוצים לעזור לנוער בסיכון או שאנו מנסים להגיש סיוע משפטי לאנשים שידם אינה משגת. כך או כך ברור שישנה הרבה תחרות על הכספים הללו ושכיום האינטרנט הוא הפלטפורמה העיקרית והחשובה ביותר לגיוס כספים. מי שייגש למשימה ללא ידע מקדים ולא יבין איך לעשות זאת בצורה טובה, קשה להאמין שיצליח במשימה. על כן, אם גם אתם מתכוונים לנסות ולגייס בקרוב כספים למטרות כאלו ואחרות, ובמיוחד אם זה משהו שאתם עושים על בסיס קבוע, הנה האפשרויות לגיוס כספים אונליין שכדאי שגם את תכירו לעומק.

הכירו את אטלס – הארגון שמסייע לעמותות ללא מטרות רווח

בלי ספק גיוס כספים באינטרנט היא משימה חשובה וקבועה של עמותות וארגונים ללא מטרות רווח. כל מי שעסק בזה בעבר יודע היטב עד כמה מסובך זה יכול להיות ועד כמה התחרות בין העמותות גבוהה. כדי להצליח בגיוס כספים יעיל לאורך זמן ובאופן קבוע, חשוב להכיר את העולם הזה לעומק וארגון אטלס מציעה בדיוק את הדבר הזה. מעבר לייעוץ מקצועי מקיף לאחראי גיוס משאבים בעמותות, כל הכשרה מלאה של בעלי תפקידים, הארגון מציעה מגוון פלטפורמות טכנולוגיות חכמות ופורצות דרך המאפשרות לכל עמותה להגיע בצורה טובה לקרנות ולגופי המימון הרלוונטיים עבורה. בנוסף הם שמחים לעזור בניסוח הבקשות והם למעשה מציעים סל כלים שלם שמגדיל את הסיכוי לזכות במימון, בהחלט משתלם להכיר.

קרנות פילנתרופיות

הקרנות הפילנתרופיות הן מקור גיוס כספים בהחלט חשוב ואפשר לעשות זאת דרך האינטרנט (כמובן בעזרת הפלטפורמה הנהדרת של ארגונים כמו אטלס, אבל לא רק). מדובר על קרנות מיוחדות שהוקמו על ידי בעלי הון או על ידי חברות וארגונים עשירים ומעניקות תמיכה כספית לארגונים ולעתים אף לאנשים פרטיים. ישנן קרנות המעניקות את הכסף בתנאים מסוימים ובזה מסתיים תפקידן וישנן גם קרנות תפעוליות – דהיינו קרנות שגם מפעילות הלכה למעשה את הפרויקטים להם הן תורמות כסף.

 

 

גיוס המונים

אחת מהשיטות הטרנדיות והמעניינות ביותר בשנים האחרונות לגיוס כספים דרך האינטרנט היא גיוס המונים. מדובר בעצם על אתרים שונים, פלטפורמות דיגיטליות המאפשרות לפנות אל הקהל הרחב דרך הרשת החברתיות ובאמצעים אחרים ולבקש תמיכה מאנשים בודדים. ניתן לפתוח קמפיינים כאלו לשלל מטרות שונות ולהגדיר יעד כספי מוגדר שאם לא מגיעים אליו הכסף חוזר על התורמים, כך שיש ערבות לכך שהכסף של הציבור הרחב ישמש למטרה לשמה הוא נתרם.

קולות קוראים של משרדים ממשלתיים

מדי שנה נערך תקציב ממשלתי מקיף שכולל סעיפים קטנים לאן כספים צריכים להגיע בסופו של דבר. כדי להעניק את הכסף מפרסמים משרדי הממשלה השונים באופן קבוע קולות קוראים וכך הם מציעים לעמותות, רשויות מקומיות וארגונים אחרים לפנות אליהם ולבקש מימון. בראש ובראשונה חשוב להיות חשופים לכל הקולות קוראים הללו כדי שיהיה אפשר להגיש מועמדות מוקדם ולא לאחר את הרכבת. מעבר לכך גם חשוב להבין לעומק כיצד יש להגיש כל בקשה כזו בצורה מסודרת ונכונה, מה שיגדיל משמעותית את הסיכוי לאישור שלה.

לסיכום

גיוס כספים זו משימה מורכבת ולרוב לא פשוטה. אם אתם צריכים לעשות את זה באופן קבוע עליכם להכיר את האפשרויות השונות העומדות בפניכם ולזכור כי האינטרנט הוא כלי חשוב שעומד לשירותכם. כמו כן  מומלץ להיעזר תמיד במומחים שיוכלו להעלות את סיכויי ההצלחה שלכם.

נגישות