פועלים לילות כימים: איל, רפי ומשה אדרעי מעומתת אחינועם פועלים רבות למען עתיד הפריפריות בישראל

עמותת אחינועם שאותה הקימו האחים משה אדרעי, אייל אדרעי ורפי אדרעי הוקמה למען עתיד הפריפריות בישראל וכן יצירה של שווין הזדמנויות. למעשה, האחים אשר גדלו בעיר צפת החליטו למנף את התשוקה לעשייה באמצעות הקמה של עמותה שפועלת מאז שנת 2018 לטובת שווין הזדמנויות וכן יצירה של עתיד טוב יותר בעבור הפריפריה בישראל. את ההצלחה שלהם זוקפים המייסדים לא רק לטובתם אלא להפך – בזכות המתנדבים כמו גם הפעילויות ארוכות הטווח ניתן כבר עכשיו להבחין בניצנים של שינוי, כפי שנציג כעת.

שיפור מצבם של בני הנוער מהפריפריה – חלק מהותי מהעשייה של העמותה

את עמותת אחינועם הקימו בני משפחת אדרעי רפי אדרעי,משה אדרעי ואיל אדרעי לאחר שהבינו כי המטרה החברתית שלהם חייבת להיות מיושמת בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על הפריפריה, כחלק מחיבור לשורשים של מי שגדלו בעיר  צפת. החשיבה לגבי הפריפריה והעתיד שלה נוגע לכל אזרח במדינת ישראל, וזאת לאור ההתרחבות המסיבית של הפערים החברתיים כמו גם הכלכליים אשר משפיעים באופן דרמטי לא רק על החברה הישראלית, אלא גם על דור העתיד. לכן, פועלים בעמותה לילות כימים בשביל להוביל לשינוי שיוביל גם לפיתוח של מצוינות חברתית, אקדמאית וצבאית, כפי שניתן להבחין בשורה של תוכניות אותה מקדמת העמותה והמייסדים במהלך השנים ועד ליום זה.

חלוקת מלגות לצעירים מעוטי יכולת

תוכנית חשובה שנועדה לקדם את בני הנוער בפריפריה היא תוכנית חלוקת מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית, מתוך מטרה לגשר על הפערים ובהתאם לכך להוביל להשתלבות בשוק התעסוקה, כחלק מיצירה של מעטפת שהיא לא רק כלכלית אלא גם סוציאלית. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם המייסדים משה אדרעי וכן איל אדרעי הצליחו ברבות השנים להעניק מלגות לאלפי בני נוער שחווים לא מעט מההצלחה שלהם לעמותה, כל זאת בעקבות המעטפת הסוציאלית כמו גם ההכוונה המקצועית שמאפשרת לכל בן ובת נוער לצלוח את הקשיים ובהתאם לכך להגשים את עצמם ואת הייעוד שלהם.

 

 

שיפוץ מבנים בעיר צפת לצד קידום תוכנית חינוך מוזיקלי

אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא שיפוץ של ספרייה וכן קידום של חינוך מוזיקלי בעיר, כחלק מהרצון להחזיר אהבה לעיר שבה נולדו וגדלו האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי. מדובר בפרויקט שחשוב מאוד למייסדים הן בשל הרצון ליצור תשתית חינוכית ראויה בעיר אך גם מתוך הבנה כי מדובר בעיר שנמצאת במגמת זינוק, ועל כן באמצעות המתנדבים כמו גם הרשויות ניתן להוביל לשווין הזדמנויות, כבר בגילאי הילדות והבגרות. עדות להצלחה של התוכנית הזו ניתן למצוא בפיתוח שלה גם לערים נוספים, בעקבות ההצלחה וכן הדרישה מצד רשויות נוספות ליישום של שיפוץ מבנים וכן הקמה של ספריות נוספות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של תשתית חינוכית ראויה – ממש כמו במרכז.

לסיכום

החשיבה מחוץ לקופסא לצד נקיטת פעולות היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה בעלת השפעה אדירה על החברה בישראל, ועל הפריפריה בפרט. כתוצאה מכך הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים לקדם את הפריפריה ולהוביל ליצירה של חברה שוויונית יותר, אולם העבודה לא מפסיקה וגם בימים אלו פועלים בעמותה לטובת הרחבת הפעילויות הכוללות בין היתר גם חלוקה של מחשבים לתלמידים בפריפריה, קידום בני נוער מהעדה האתיופית וכן שורה ארוכה של תוכניות עתידות שנועדו למטרה אחת – שווין הזדמנויות בחברה הישראלית, ובאזורי הפריפריה הצומחים.

נגישות