מתכנת python? כך תמצאו משרה ללא ניסיון

מתכנת python

להיות מתכנת פייתון, זה ללא ספק כיוון מקצועי טוב בחיים. תמצאו בנושא זה לא מעט אפשרויות תעסוקה. כמו כן, מבין תחומי התוכנה השונים, זה הוא תחום שכפי הנראה בהחלט "יש לו עתיד".  אבל מה עושים, אם אין לכם עדיין ניסיון מקצועי בכך? מסתבר שיש בכל זאת לא מעט דרכים, שבהן תוכלו למצוא משרה למרות זאת:

לוחות דרושים

אחד המקורות החשובים ביותר למציאת עבודה, היה ועודנו מעבר על לוחות הדרושים. לוחות אלה, עשויים להיות ממוקדים בהייטק או כלליים יותר, בעלי יותר או פחות משרות בתחום הפייתון. בכל מקרה, ניצול לוח דרושים ל-python מלא במשרות מעולות, יהיה נקודת פתיחה מצוינת. בין המודעות, סביר שתמצאו עם הזמן גם כאלה, שמחפשות חסרי ניסיון.

חברת השמה מתמחה

אם פונים לחברות השמה, אלה צריכות להיות חברות השמה אשר מתמחות בהייטק. יש בכך יתרונות גדולים, גם עבור מתכנתים חסרי ניסיון. באמצעות חברה כזו, ניתן להגיע לעתים למשרות, שאחרת לא הייתם יודעים עליהן. כמו כן, בחברות אלה, ישנם אנשי עם ניסיון רב במציאת עבודה לאנשים במצבכם. והם "בצד שלכם" – הם וגם אתם, רוצים אותו דבר – שתמצאו עבודה.

פנייה ישירה לחברה

אפשרות נוספת, היא פנייה ישירה לחברות שבהן אתם רוצים לעבוד. כאן יהיה לכם את היתרון הנוסף, של עשיית רושם טוב. פשוט מעצם כך, שאתם יודעים מה אתם רוצים, מתעניינים בהם ובעלי מוטיבציה לעבוד אצלם. משרות פתוחות בחברות ספציפיות, מוזכרות פעמים רבות בעמוד שלה ברשתות חברתיות ובאתר החברה עצמו.

עזרה מחברים

עולם ההייטק נעזר בצורה נרחבת, בנושא הקשרים החברתיים הישירים. שיטת "חבר מביא חבר" למשל, ידועה מאוד כגישת גיוס עובדים. לא מעט אנשים, התחילו את דרכם תודות לקשרים כאלה. למעשה, כדאי להרחיב את יישום הגישה הזו, אפילו יותר. הקימו לכם עמוד מקצועי ואיכותי, ברשת החברתית המקצועית לינקדאין. התחילו לטפח דרכו רשת קשרים. מחד, לא בהכרח תשיגו כך עבודה בטווח הקצר. מאידך, זו היא השקעה חשובה לטווח הארוך והיא לוקחת זמן. מדוע? מאחר שהמפתח לאפקטיביות של לינקדאין, הוא ברשת הקשרים. אתם בונים רשת רחבה כזו, אשר דרכה תוכלו לפנות ישירות לאנשים שונים וגם להיפך – לעודד אנשים לגלות אתכם ולפנות אליכם. בכל מקרה, עמוד לינקדאין עשוי כהלכה, משאיר רושם מקצועי ורציני.

למצות את הקיים

עוד עקרון חשוב ביותר, הוא לעשות את המיטב, לגבי מה שבמילא תצטרכו לעשות. כלומר, למצות את המעט שיש לכם. אגב, הוא אולי לא "מעט" כפי שאתם חושבים. קורות חיים תצטרכו לשלוח? אז כדאי להתעמק בנושא זה ולהבין, כיצד כותבים קורות חיים בצורה הטובה ביותר. בראיונות עבודה תצטרכו להשאיר רושם טוב? אז כדאי ללמוד איך עושים זאת. מבחני קבלה לעבודה, הם בוודאי דבר שאתם צריכים ללמוד ולהיערך אליו היטב. כל אלה ביחד, עשויים להיות משמעותיים ביותר.

לצבור ניסיון

אוקיי, אז אין לכם ניסיון בעבודה בתשלום כמתכנתי פייתון. האם יש לכם ניסיון בעבודה כזו בהתנדבות? אולי פרויקטים איכותיים כאלה שעשיתם במסגרת לימודים? באופן יזום ופרטי? בשיתוף חברים? חפשו דרכים שונות להשיג ניסיון, קטן ככל שיהיה. כך תוכלו לגבש ולהראות למעסיקים פוטנציאליים, תיק עבודות איכותי. כדאי לשקול לקחת לשם כך כל עבודה קטנה, גם אם היא לא אטרקטיבית במיוחד.

לסיכום

אל ייאוש – יש דרכים שונות להשיג משרה טובה בתכנות פייתון, גם ללא ניסיון. בסופו של דבר, הרי כולם התחילו ללא ניסיון!

נגישות