טכנולוגיית בית חכם: השדרוג שתמיד הייתם צריכים בבית

בשנים האחרונות העולם שלנו הפך לטכנולוגי ובעידן שבו ניתן לשלוט על הכל בלחיצת כפתור, אין סיבה שאתם תהיו צעד מאחור. במאמר הבא נסביר מה זה בית חכם, איך המערכת הזו עובדת ולמה כדאי לכם להתקין אותה בבית שלכם.

מה זה בית חכם?

בית חכם היא מערכת חכמה שתוכל לשפר את איכות החיים ולחסוך לכם לא מעט כסף. אנחנו מדברים פה על מערכת מתקדמת שמאפשרת לכם לשלוט על מכשירי החשמל שמחוברים אליה בקלות, במהירות ומכל מקום שבו אתם נמצאים. לדוגמא, אתם יכולים לחבר אל מערכת הבית החכם מכשירי חשמל כמו דוד, מזגן ותריס חשמלי ולשלוט על המערכות הללו באמצעות אפליקציה ייעודית לטלפון, להגדיר את שעות הפעילות שלהם וליהנות מאיכות חיים גבוהה. עם מערכת הבית החכם למשל, אתם לא תמצאו את עצמכם מתקלחים במים קרים. נכנסים לאפליקציה, מדליקים את הדוד מרחוק וכל השאר היסטוריה.

איך המערכת הזו עובדת?

למערכת הבית החכם יש פאנל בקרה מיוחד שהוא המוח שלה. בניגוד לשימוש בחשמל לא חכם, במערכת הזו כל מכשירי החשמל מסונכרנים לפאנל הזה ובכך מייתרים את השליטה הרגילה באמצעות מתג. לכן, כשאתם מתקינים מערכת של בית חכם אתם צריכים להבין שמדובר בהתקנה מורכבת שבמהלכה בעל המקצוע יסב למעשה את מערכות החשמל הפשוטות בבית שלכם לחכמות.

הפרויקט הזה מצריך תכנון תשתיתי מוקדם ולא פחות חשוב מזה, הטמעה טכנולוגית מושלמת. שלבי ההתקנה צריכים להתבצע צעד אחר צעד בליווי של גורם מקצועי שגם יבצע אתכם פגישת ייעוץ וגם יכתוב תכנית התקנה מסודרת. רק כך תוכלו להבטיח שהשליטה על כל מערכות החשמל בבית תתבצע כמו שצריך ולא פחות חשוב מזה, תתבצע בבטחה.

 

 

למה כדאי להתקין מערכת של בית חכם?

חיסכון בכסף

מערכת הבית החכם תוכל לחסוך עבורכם לא מעט כסף בשנה. לאור העובדה שאתם שולטים על מכשירי החשמל שלכם מכל מקום בעולם, אין מצב שתשכחו למשל את הדוד או המזגן פועלים. במצב כזה, מכשירי החשמל שלכם יעבדו אך ורק מתי שהם צריכים. מעבר לעובדה שמדובר פה בחיסכון ישיר של כסף, אתם גם מונעים את הבלאי של המכשירים הללו ושומרים עליהם לאורך שנים.

מעלים את רמת הבטיחות

אם למשל אתם גרים בבית פרטי ויש לכם בבית מערכת אזעקה או מצלמות אבטחה, הבית החכם יכול להיות מושלם עבורכם. תוכלו להפעיל מרחוק את המערכות הללו מתא שתרצו מרחוק, להעלות את רמת הבטיחות ולמנוע פריצות למתחם. לדוגמא, אם נסעתם לחופשה ארוכה ושכחתם להפעיל את האזעקה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאפליקציה של הבית החכם ולהפעיל אותה מרחוק.

עיצוב אסתטי

לאור העובדה שאתם יכולים לשלוט על המכשירים השונים באמצעות אפליקציה או שלט אחד, אתם לא זקוקים יותר למפסקים המכוערים שמותקנים על הקיר של הבית. כך הקיר של הבית שלכם יכול להיות נקי ממפסקים ואתם מקבלים מראה חלק ואסתטי ביותר.

רמת חיים גבוהה

אין ספק שמערכת של בית חכם היא קודם כל פינוק. זהו, אתם לא צריכים לקום ולחפש את השלט של המזגן, אין צורך לפתוח ברז כדי להשקות את החצר של הבית. הכל מתבצע ונשלט ממקום אחד, בקלות ובמהירות וזה פשוט משדרג את איכות החיים.

לסיכום, אין ספק שלמערכת הבית החכם יש יתרונות רבים ואם אתם רוצים לשדרג את איכות החיים שלכם ובמקביל לחסוך לא מעט כסף, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להתקין אותה.

נגישות