בונים קריירה: אשכול מקצועות המחשב יכול לפתוח דלתות לשלל מקצועות נחשקים בהייטק

אשכול מקצועות המחשוב נחשב לאחד מהאשכולות המבוקשים ביותר בעבור צעירים וצעירות לפני צבא, וזאת בשל ההבנה כי מדובר בהזדמנות מצוינת לקבל כלים והכשרה מקצועית אשר דרכם ניתן יהיה בעתיד גם להשתלב בתחומים מבוקשים אחרים, כמו למשל בענף ההייטק. ענף ההייטק מחפש בעלי מקצוע שמגיעים לתפקיד עם ידע וכלים מקצועיים, כפי שניתן למשל לקבל במסגרת של איוש תפקידים של בעולמות המחשוב. אם אתם עתידים להתגייס בקרוב לצבא וכבר חושבים על העתיד, להלן כל מה שצריך לדעת אודות המקצועות שיכולים לפתוח לכם דלתות לשלל מקצועות נחשקים.

מקצועות מחשוב – כל מה שצריך לדעת

עם התקדמות הטכנולוגיה, החל גם צבא הגנה לישראל לקדם שורה של תפקידים חדשים ופורצי דרך בכל הזרועות בצה"ל, כחלק מהבנה כי מדובר בתפקידים קריטיים לטובת ההתנהלות השוטפת של הצבא גם בעת משבר וגם בעת שגרה. תפקידים טכנולוגיים כמו למשל תוכניתן, מפתח לומדה, בודק תוכנה, אבטחת סייבר ועוד מהווים הזדמנות מצוינת בעבור צעירים וצעירות לקבל הכשרה במסגרת של קורסים ממוקדים ותוך שימת דגש על מימוש של החומר במסגרת של הקמה וקידום של פרויקטים, הכשרה פרקטית וכן השתלבות במגוון רחב של יחידות בצבא, מה שמקנה לכם לא רק את הידע אלא גם ניסיון עשיר.

 

 

הזמנות לשירות צבאי משמעותי

מעבר להכשרה המתרחשת בעקבות קורסים ממוקדים וכן שירות צבאי הכולל שכלול של היכולת האישית, מתן עצמאות וכן דגש על שימוש ב, אין ספק כי מדובר בהזדמנות ליצור חווית שירות המשלבת את הפן המעשי לצד חווית שירות מרתקת המתבצעת בסביבה טכנולוגית ומתקדמת, בייחוד על רקע ההבנה של גורמי הצבא כי צריך להשקיע בתחום המחשוב, הן באמצעות הכשרות והן באמצעות חשיפה המתבצעת באופן מתמיד במסגרת התפקיד שיכול להעניק לכם את היכולת לבנות את הקריירה העתידית שלכם כבר בגיל צעיר, ובכך לפתוח דלת לשלל מקצועות נחשקים בענף ההייטק, כחלק מהלימה המתבצעת על רקע צבאי וטכנולוגי שאותו ניתן לנצל לטובת קבלה לתפקידים התחלתיים ובכירים בחברות ישראליות ובינלאומיות המחפשות את הטאלנטים בתחומים הללו, גם בגילאים צעירים.

מה חשוב לדעת אודות המיונים?

מאחר ומדובר באשכול נחשב ומבוקש, הסיכויים שלכם להתקבל כרוכים בימי מיון כמו למשל יום המא"ה, לצד התייצבות בימי מיון ליחידות הטכנולוגיות. שימו לב כי בשביל להתקבל, צריך לעמוד בתנאי סף הכוללים למשל מבחנים פסיכוטכניים, ראיון ביטחוני וכן מפגש עם פסיכולוג. הכנה מוקדמת המתבצעת טרם קבלת הזימון לצו הראשון היא חיונית, בשביל להגדיל את הסיכויים ולגבור על מועמדים אחרים שרוצים גם הם לנצל את זמן השירות הצבאי לטובת שירות משמעותי ובעל יכולת להשפיע על העתיד, בעקבות הביקוש הגבוה לבעלי מקצוע מוכשרים, כמו למשל בתחום הסייבר. באתר צו ראשון תוכלו לקבל שפע של מידע אודות ימי המיון ואף להתנסות במבחנים שיכולים לספק לכם הצצה לקראת העתיד לבוא. מאחר ובכל שנה יכולים להתקבל רק כ-3,000 מועמדים ל-16 תפקידים הקשורים בעולם הטכנולוגיה והמחשוב, חשוב להיערך מראש באמצעות דירוג גבוה בשאלון העדפות לתפקידים אלו, כמו גם התייצבות לימי המיון המתקיימים שלוש פעמים בשנה – נובמבר, ינואר ויולי.

לסיכום

המענה שאותו אפשר לקבל במסגרת של קבלה לתפקידים בעולם הטכנולוגיה והמחשוב הם בעלי השפעה ישירה על העתיד, בעקבות הכשרה וכלים שאותם ניתן לממש לכדי קריירה ענפה בתחום ההייטק. עם שפע של תפקידים וכן אפשרויות קידום, עכשיו זה הזמן לתכנן את העתיד המקצועי, בחסות של שירות צבאי משמעותי.

נגישות